Klinikai- és egészségpszichológiai specializáción szereztem pszichológia diplomámat a Károli Gáspár Református Egyetemen. Egyetemi tanulmányaim során tapasztalatot szereztem hajléktalan szállón, ahol az intézetben élőkkel folytattam segítő beszélgetéseket, valamint dolgoztam egy budapesti leánynevelő intézetben, ahol a sportot eszközként használtuk különböző soft skillek fejlesztéséhez. Mindezek mellett mégis a sportpszichológia szakirányában találtam meg hivatásomat:
“Sportolói karrierem során is megtapasztaltam, hogy a fizikai, taktikai és technikai felkészültség mellett a pszichológiai faktor is ugyanolyan meghatározó, mint a korábban említettek, sőt, talán éppen ez dönt az aranyérem sorsáról.”
Sportolóként számos plusz kihívással kell szembenéznünk – utánpótlás és felnőtt, valamint amatőr és profi sportolóként egyaránt –, legyen szó az extrém fizikai és mentális igénybevételről, a folyamatos teljesítménynyomásról, időmenedzsmentről és a csapatagokkal, edzőkkel való együttműködésről, s természetesen a sport-magánélet egyensúlyáról. Az így előforduló teljesítményszorongással, önbizalom- és motivációhiánnyal, kognitív- és szomatikusszorongással különböző technikákkal dolgozom, mint például kognitív, imaginatív és relaxációs módszerekkel. Utóbbi esetében az autogén tréning kiemelendő, amely bárki számára hatékony relaxációs és önismereti módszer lehet.
Meghatározó témák, amelyekkel foglalkozom: